מרכז הכנסים מלון קראון פלאזה תל אביב - 24/11/21

08:45
הנחיה וייעוץ מקצועי:

עו"ד יפעת בלפר, מומחית למניעת הטרדה מינית, יועצת ומלווה ארגונים בטיפול במקרי הטרדה מינית ובפיתוח והטמעה של תהליכי מניעת הטרדה מינית ויצירת אקלים ארגוני מכבד ובטוח. בתפקידה הקודם באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ולנפגעות תקיפה מינית ניסחה את ה"קוד למניעת הטרדה מינית בעבודה" בשיתוף מכון התקנים הישראלי.

09:00
למידת עמיתות - דילמות ואתגרים בתפקיד

הטרדה מינית במקומות עבודה כתופעה חברתית, בשילוב התייחסות לנתונים מחקריים. הסדנה תדון באתגרים, ובדילמות המורכבות ביישום החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה ותציע כלים כיצד ליצור סביבת עבודה בטוחה ונקייה מהטרדות מיניות, כמו גם התמודדות עם ייחודיות תפקיד המנהל/ת, ומחיוביות ניהוליות לטיפול בהטרדות.

10:00
ארוחת בוקר קלה ומפגש נטוורקינג
10:30
הטרדות מיניות בעידן הקורונה ועבודה מרחוק - אתגרים וסיכונים

סדנה זו תציע תכנים העוסקים בהתמודדות עם הטרדות מיניות בתקופת הקורונה - אתגרים וסיכונים בעבודה מרחוק או בעבודה בקפסולות וריחוק ניהולי,

11:30
עדכוני פסיקה, חקיקה ואירועים אקטואליים חשובים

השלכותיה של ההטרדה המינית במקום העבודה מהדהדות במעגלים נרחבים בארגון. הנפגעים המרכזיים הינם העובדים אשר חוו את ההטרדה המינית, בהמשך נפגעת סביבת העבודה הקרובה, ובסופו של יום - נפגע הארגון כולו. לפיכך, קבע המחוקק אחריות בלעדית למעסיק למנוע ולטפל בהטרדות מיניות בארגונו.

ההרצאה תדון בחוק ובפסיקה הענפה, אילו התנהגויות יכולות להוות הטרדה מינית אסורה העלולות להוביל לתביעה וענישה.

12:30
Study Case : ניתוח המקרים בהתאם למודל הליך בירור תלונה

הסדנה תנתח מקרים ותלונות בהתאם למודל הליך בירור תלונה, ותגבש ביחד עם הקהל שולחן ערוך ופונקציונלי של כללי עשה ואל תעשה בכל הקשור להליך בירור תלונות, לקיחת עדויות וכתיבת סיכומים וחוות דעת.

13:30
ארוחת צהרים חוויתית במסעדת השף במלון
14:15
Study Case : (המשך) ניתוח מקרים בהתאם למודל הליך בירור תלונה

המשך הסדנה לניתוח מקרים ותלונות בהתאם למודל הליך בירור תלונה, וגיבוש פונקציונלי של כללי עשה ואל תעשה בכל הקשור להליך בירור תלונות, לקיחת עדויות וכתיבת סכומים וחוות דעת.

14:45
סיכומים, סיום וחלוקת תעודות ושי אישי